(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност!
Телепатичното поврзување меѓу две лица не е ништо чудо. Ако човечкиот мозок е способен да стори такво нешто, тогаш замислете што може да се постигне ако луѓето ги реализираат своите сили и ги распламсат своите ментални способности за поголемо добро.
Дали чувствувате необјаснива ментална врска со некого дури и кога таа личност не е наоколу? Дали чувствувате дека можете да разговарате со неа без да користите ниту еден збор?


Кога две лица споделуваат длабока телепатична врска, тие можат да стигнат едни до други, иако колосалните океани ги раздвојуваат.
Можат да чувствуваат меѓусебно присуство насекаде и во кое било време. Човечкиот мозок е ремек-дело способно да прави чуда. Едно од чудата на човечкиот мозок е телепатија. Телепатијата им пркоси на концептите на времето и просторот и овозможува човечки контакт без потреба од вербална конфронтација.


Ако споделувате ваков вид на врска со некого, сигурно ќе наидете на овие знаци.
Добивате моментални вибрации кога разговарате со некого. Таа личност не мора да ги изразува своите позитивни или негативни чувства за да открие што чувствува тој или таа за вас.Едноставно знаете што значи тоа, дури и ако тоа не го покаже отворено.
Кога некој близок до вас кажува лага, едноставно тоа го знаете. Дури и ако упорно се обиде да ја скрие вистината, неговите мисли ќе го изневерат и конечно ќе ја откријат неговата неискреност.


Ако сте вистински заљубени во некого, можете да влезете во мислите на таа личност, а таа тоа и да не го знае.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОМИЛЕН ЛИК ОД СЕРИЈА – Судија на Мундијалот е хит поради неговиот изглед, многумина го препознале Рос од „Пријатели“

Шпанската фудбалска репрезентација пред неколку дена брилјираше на натпреварот против Костарика, постигнувајќи неверојатен резултат од …