(ФОТО) КОЈ ЧЕКА – ЌЕ ДОЧЕКА – КОНЕЧНО ДОЈДОА НЕЈЗИНИТЕ ПЕТ МИНУТИ: Камила почна да му се осветува на КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?! Таа се нафрлила на принцезата па го исплашила и Чарлс

Камила Паркер Боулс мина трнливо патување од амбициозна љубовница на принц до сопруга на крал, и се чини дека дојде време да подмири некои стари долгови.
Малкумина не знаат дека 75-годишната британска сопруга кралица Камила била единствената вистинска љубов на кралот Чарлс Трети и негова љубовница за време на неговиот брак со принцезата Дијана. Дијана знаела за се што се случува, а и самата отворено признала дека во таа врска од самиот почеток биле тројца.
Приказните за првиот состанок на парот се разликуваат. Некои веруваат дека се запознале во 1970. година на поло натпревар во Vindzor Grejt паркот. Но, според магазинот People, тоа се случило две години подоцна. Кога го запознала принцот на забава во 1972. година, Камила Шанд, тогаш 25-годишна која живеела во Лондон, наводно безобразно му рекла: „Мојата прабаба беше љубовница на твојот прадедо. Чувствувам дека имаме нешто заедничко“. Без разлика која верзија на настаните е вистинита, летаа искри.

Чарлс ѝ се придружил на Кралската морнарица во 1971. година, и покрај тоа што почнал да ја гледа Камила, врската очигледно се заладила кога принцот се вратил на должност. Луѓето известиле: „Иако вљубениот принц ѝ се додворуваше шест месеци, тој не успеа да ја запроси пред да се врати на море во февруари 1973. година“.
Камила всушност самошто го запознала својот прв сопруг, Ендрју Паркер Боулс, на забава во 1965. година, открила авторката Пени Џунор во нејзината книга „The Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocky the Crown“. Сепак, тие раскинале, а Ендрју наводно започнал афера со принцезата Ана, сестрата на Чарлс, која сите исто така добро ја знаеле.
Џунор дури рекла дека Камила никогаш не би се забавувала со принцот Чарлс доколку Ендру не ја прифатил Ана.Камила и Ендрју на крајот ја обновиле својата врска откако Чарлс заминал во морнарицата. Тие се венчале на 4. јули 1973. година, а Ендрју наводно сакал ергенски забави и ја изневерувал Камила каде и да одел.
Камила и Ендрју подоцна добија две деца – ќерката Лора Паркер Боулс и синот Том Паркер Боулс. Интересен факт: Чарлс му е кум на Том!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …