Доаѓаат промени: Младата Месечина во Терезија започнува на 25. септември, а еден знак е во голема неволја

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Младата Месечина во Терезија започнува на 25. септември и носи благодети за повеќето хороскопски знаци.
Време е за релаксација и одмор. Исто така, би било препорачливо да ги наполните вашите батерии.

Што ни носи овој период?
Сезоната на Терезија ви носи убави изненадувања, добро расположение и причини да бидете среќни. Сепак, треба да внимавате на непотребните трошоци, бидејќи доброто расположение секогаш е придружено со фрлање пари.
Исто така, во овој период емоциите можат да бидат интензивни, а одлуките избрзани и често непромислени. Во овој период најдобро ќе се чувствуваат родените во знакот Терезија, додека Овните ќе бидат незадоволни, бидејќи ова е неповолен период за нив, па ќе имаат многу проблеми.
Младата Месечина секогаш означува нов почеток и се што правите во овој период ќе се одрази во следните шест месеци.
Ова е идеален период да започнете ново партнерство, да потпишете важни договори или да прифатите нови деловни можности.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …