Овие хороскопски знаци во наредниот период конечно ќе ја пронајдат вистинската љубов

Јарец
Јарците ја имаат Венера во знакот од 5. ноември до крајот на годината и во овој период можат да имаат корист од планетата на љубовта, лојалноста и страста. Од жешки флертувања до романтични моменти и возбудливи состаноци, сè е можно – и кој знае, можеби љубовта на вашиот живот е веднаш зад аголот.

Рак
Од почетокот на годината Сатурн има големо влијание врз Ракот. Овој воден знак постојано размислува за некои драги луѓе од минатото и на тој начин ја блокира можноста за запознавање нови луѓе. Раковите оваа зима ќе добијат поддршка и од планетата Јупитер, која ќе ги прекине нивните умствени игри и ќе им предизвика многу убави, нови моменти. Врвот може да биде средбата со голема, нова љубов која целосно ќе ги заслепи Раковите и ќе го стопи нивното студено срце.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 30.01.2023: Ве очекува пријатно изненадување. Почестете се со некои убави „ситници“ и добро друштво…

Овен Љубов: Можни се разни конфликти или недоразбирања, се чини дека саканата личност не го …