Овие хороскопски знаци во наредниот период конечно ќе ја пронајдат вистинската љубов

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ако сè уште не сте ја пронашле љубовта на вашиот живот, постојат големи шанси тоа конечно да се промени во следните неколку месеци. Така барем вели астрологијата. Овие три хороскопски знаци треба да ги држат очите, ушите, но пред се срцето отворени, бидејќи постои голема веројатност оваа зима да се заљубат „до уши“:

Стрелец
Стрелците се под значително влијание на Уран во текот на целата година, а исто така се повеќе можат да сметаат на влијанието на планетите во нивниот знак во текот на зимските месеци. За овој огнен знак тоа првенствено значи едно: неочекувани промени и непредвидливи пресврти.
Ова е всушност идеален период за слободните Стрелци, бидејќи времето ги искушува да излезат надвор од зоната на удобност и конечно да имаат можност да запознаат нови луѓе, а можеби дури и да најдат вистинска љубов.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на Светското првенство во Катар

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на …