(ВИДЕО) ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ – МАЖ СЕ ЗАПАЛИЛ НА ЛЕЈВЕР КУПОТ: НАВИВАЧ ВРИСКАЛ ВО АГОНИЈА! Обезбедувањето БРУТАЛНО го изнело од теренот!

Невиден инцидент се случи на првиот ден од Лејвер купот во Лондон.
Непознат навивач упаднал на теренот на денот кога Роџер Федерер се збогува со тенисот. Во таа прилика тој буквално се запалил. Обезбедувањето брзо интервенирало, го изгаснале огинот на теренот како и на мажот и брутално го изнеле од теренот.
Во тој момент во О2 арената играа Стефанос Циципас и Диего Шварцман.


This image has an empty alt attribute; its file name is se-zapali-na-lejver-859x1024.jpg

This image has an empty alt attribute; its file name is se-zapali-na-lejver-1.jpg


Се верува дека мажот е демонстрант против климатските промени.

На маичката на овој човек пишувало „End UK private jets“ (Стоп за приватните авиони на Велика Британија), додека пребарувањето на социјалните мрежи довело до видео од овој млад човек и веќе во описот вели дека се бори да ја намали емисијата на штетни гасови и тоа сè додека „елитата продолжува да лета со приватни авиони“.

Станува збор за момче по име Каи и има 21 година, а своите планови ги објавил на Твитер.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИНТИМНИ МИСЛИ НА ЛЕДИ ДИ – ДЕНЕС СУМ НА КОЛЕНА, ЧЕКАМ ДА ПОМИНЕ РАЗВОДОТ, МНОГУ Е ​​ГРДО: Се продаваат писмата на принцезата Дијана до нејзините пријатели

Во аукциската куќа Дејвид Ли се продаваат 32 писма на покојната принцеза Дијана. Целата заработка …