Три важни работи кои можат да го поправат секој лош секс

За градење сексуална самодоверба потребно е искуство. На тој пат, овие чекори ќе ви помогнат и ќе направат да се чувствувате целосно задоволни.

1. Бидете кралица на сопственото задоволство
Познато е дека жените кои почесто мастурбираат се посигурни во сексот, а во него наоѓаат поголемо задоволство затоа што знаат да достигнат кулминација.

loading...

2. Научете да го гледате вашето тело како сексипилно
Љубовта кон сопственото тело, доживувањето на себеси како сексуално суштество е важно за сексуалната самодоверба. За да се постигне оваа цел, важно е вежбањето. Облечете свилена долна облека, тесен фустан, облечете ги омилените штикли или кој било додаток кој ве прави пожелни и прошетајте во такво издание.

3. Кажете ги овие три магични зборови
Никој не може да ви ги чита мислите, па ако сакате нешто, мора да го побарате. Ова правило особено важи во случајот на секс. Ако вашиот партнер прави нешто за време на сексот што не ви се допаѓа, најдобро е веднаш да му кажете.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Македонските девојчиња на „Црнокрак” меѓу најубавите на светските избори за Мис: „Си бевме поддршка во Бејрут, меѓу нас не постои его!“

Катарина Јовановска, Мија Стерјовска и Ива Пеева од модното студио „Црнокрак” летово освоија титули на …