ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј.
Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа поради еден тренинг во Лондон. А на теренот – Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Рафаел Надал и Енди Мареј.

Играле во двојки, се подготвувале за последниот меч на Швајцарецот, кој заедно со Шпанецот ќе излезат на терен во петок навечер на Лејвер купот. Во исчекување на тоа, навивачите можеа да уживаат во вистински спектакл. Тренингот на легендите на „белиот спорт“ и навистина имаа што да видат. Секој потег бил проследен со аплаузи, а тие очекувано направиле шоу на теренот.

loading...


Новинарот Тумаини Карајол можеби најдобро опиша каква привилегија е да се гледа сето тоа. „На теренот има 66. грен слем титули, одиграа 234. натпревари еден против друг, вкупно 933. недели поминаа на врвот на АТП листата“, напишал тој. Имаше различни снимки и слики од теренот, но нема сомнеж дека ова е без сомнение една од најскапите фотографии на сите времиња во овој спорт. Само уште малку ќе можат да уживаат, Федерер прв го „ќе го закачи рекетот на клинец“…

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ супериорно до 89-та титула во кариерата!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на турнирот од серијата 250 во Тел Авив …