Дневен хороскоп за четврток, 22.09.2022: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жалење за некои пријатни или далечни спомени…

Овен
Љубов:
Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината.
Работа:
Во заеднички интерес е актуелните проблеми да се решат што побрзо и без дополнителни компликации.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација, опуштете се.

Бик
Љубов:
Имате впечаток дека вашиот партнер упорно крие одредени детали или вистина, што дополнително влијае на вашето мрзоволно расположение.
Работа:
Нема потреба да ги обвинувате другите за вашиот деловен неуспех, не бидете неправедни кон личност чии намери не ги знаете доволно.
Здравје:
Избегнувајте премногу напорни или стресни ситуации.

loading...

Близнаци
Љубов:
Можно е вашиот партнер да има повеќе проблеми отколку што сфаќате. Покажете емпатија и разбирање на секој начин.
Работа:
Изгледате како личност која вашите деловни и финансиски цели ги става над интересите на мнозинството, поради што очекувате различни коментари.
Здравје:
Потребна ви е добра грижа и психолошка поддршка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВИЕ знаци на Зодијакот во 2023 година ќе бидат магнет за изобилство: Еве кому се отвораат нови можности!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …