(ВИДЕО) ШОК ВО ВОДЕНИОТ ПАРК! ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал китот УБИЕЦ!

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење.
На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и почнува да плива кон работ на базенот. Китот го следи, потоа се нурнува, го фаќа за нога и го влече под водата, по што настанува општа хистерија.

Кај другите тренери моментално настанала паника. Колегите почнале да удираат по работ на базенот за да го спасат и да го извлечат на површина.
За среќа, китот потоа го ослободува тренерот, тој излегува од базенот и куца, очигледно повреден, и оди во бекстејџот на шоуто.
Ова е само уште еден од доказите дека можеби овие претстави со животни треба да се забранат.


Фото: Принтскрин

Извор: kurir.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ИЗРАЕЛ – ПАРОТ БРЗАЛ НА АВИОН, А БЕБЕТО ИМ ПРЕЧЕЛО Она што го направиле со него е морничаво: „Сите биле во шок, ВАКВО НЕШТО не сме виделе“

Родителите кои одбиле да купат посебен авионски билет за своето момче го оставиле бебето на …