(ВИДЕО) ИСКРЕНО – БРЕД ПИТ ТВРДИ ОВА СЕ НАЈЖЕШКИТЕ МАЖИ ВО ИСТОРИЈАТА: Тие се миленици на жените, а актерот ја открил и ТАЈНАТА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД!

Познатиот холивудски актер Бред Пит неодамна даде големо интервју за „Vogue”“, а во фокусот на разговорот бил неговиот нов бренд за нега на машка кожа „Le Domaine Skincare“. За време на интервјуто тој се осврнал на самата машка нега и начинот на кој машкиот свет треба да се грижи за себе, а во тој контекст спомнал и кого тој го смета за најзгоден маж на светот.

This image has an empty alt attribute; its file name is bred-pit-iskreno-1-560x1024.jpg

loading...

– Знаете во светот на глумата, бидејќи тоа е моја работа и ја работам секој ден… Мислам дека тоа е Пол Њуман. Затоа што старееше толку грациозно. И според сите проценки тој беше навистина посебно, талентирано, топло и искрено човечко суштество – рекол Пит и додал – А ако треба да именувам еден од луѓето кои се уште се со нас, морам да го истакнам Џорџ Клуни, бидејќи зошто да не? Кога зборувам за тоа, јас секогаш го изоставувам, а и тој мене, па еве, овој пат Џорџ, ова е за тебе! – одговорил Пит.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)


Прославениот 58-годишник не само што заплови во претприемничките води, тој се сврте и кон уметноста, а сосема е очигледно дека актерството не му е единствениот талент.
Бред додал дека неговата тајна за добар изглед не е комплицирана – малку здрава храна и вежбање, но ништо опсесивно, работа на креативност, време со саканите…

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Имено, Пит неодамна ја претстави својата прва јавна ликовна изложба во финскиот град Тампере во уметничкиот музеј Сара Хилден, изложувајќи ги своите скулпторски дела.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Brad Pitt 🔵 (@the.real.brad_pitt0)


Бред одговорил и на прашањето како се гледа себеси во иднината, а неговото размислување за тоа е всушност важна животна лекција за сите нас.
– Колку повеќе стареам, толку повеќе размислувам за квалитетот на животот и трошењето време и секако ќе се посветам на тоа. Мислам дека по изолацијата многу луѓе размислуваа како го поминуваат времето, зошто се толку уништени, на што го посветија животот? И мислам дека на крајот на денот, семејството и пријателите се сè што е важно – рекол тој.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ринго Стар е болен, ги откажал настапите: „Не е Ковид 19“

Ринго Стар бил принуден да ги откаже своите настапи овој викенд откако се разболел од …