(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Кејт и Вилијам им се заблагодариле на оние кои учествувале во организирањето на богослужбата во капелата Свети Џорџ во Виндзор, одржана по мисата во Вестминстерската сала во Лондон, како и на сите што се собрале тој ден да ја испратат кралицата и да ги поддржат членовите на дворот.

View this post on Instagram

A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)

loading...


Принцот Вилијам вчера одржал видео говор на самитот во Њујорк. Принцот требало да присуствува на настанот во живо, но го откажал патувањето по смртта на кралицата кога се променија сите планови на дворот.
Вилијам и Кејт не се единствените членови на кралското семејство кои се вратија на работа денес. Принцезата Ана отишла и во поморската база Портсмут, каде што се ракувала со персоналот на Кралската морнарица што учествувал во поворката.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)И другите членови на кралското семејство ќе им се заблагодарат на луѓето кои присуствуваа на погребот на кралицата и ќе им оддадат почит.


За важната пригода на која присуствуваше речиси целата британска јавност и која е првиот чекор за Кејт и Вилијам по историската промена што ја донесе смртта на кралицата, принцезата од Велс облекла фустан од престижна италијанска модна куќа, станува збор за капут-фустан од едноставен крој украсен со златни копчиња. А целиот стил го комплетирала со дискретни обетки и прстен.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Била СУПЕРМОДЕЛ во 80-тите, а денес ИЗГЛЕДА УШТЕ ПОДОБРО: Таа е доказ дека жените можат УБАВО ДА СТАРЕАТ

Таа чекореше по модните писти во златната ера на супермоделите, кон крајот на осумдесеттите и …