(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика.

View this post on Instagram

A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)

loading...

View this post on Instagram

A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон продолжија со своите кралски обврски, иако требало да почекаат до следниот понеделник, кога завршува периодот на жалост.
Принцезата од Велс и принцот Вилијам денеска им се заблагодарија на волонтерите и оперативниот персонал кои помогнале да се организира погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон.


Принцот од Велс, кој им рекол на вработените дека е „утешно што толку многу луѓе покажале сочувство“, додавајќи дека таквата поддршка ги олеснува работите, пишува „Daily Mail“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ринго Стар е болен, ги откажал настапите: „Не е Ковид 19“

Ринго Стар бил принуден да ги откаже своите настапи овој викенд откако се разболел од …