(ФОТО) ДВОЈНИ СТАНДАРДИ – ДА ГО НАПРАВЕШЕ МЕГАН МАРКЛ ОВА, БИ ЈА РАСПНАЛЕ: Се појави фотографија од Кејт Мидлтон од погребот на кралицата, за која велат дека е СКАНДАЛОЗНА!

Иако поминаа речиси три дена од погребот на кралицата Елизабета Втора, сепак впечатоците не се смируваат, а јавноста не престанува да го анализира секој детал од овој историски настан.
Јавноста, очекувано, најмногу ја заинтригира односот меѓу членовите на кралското семејство, а особено начинот на кој сите се однесуваа кон принцот Хари и Меган Маркл, кои своевремено се откажаа од сите кралски должности и се преселија во Америка.

This image has an empty alt attribute; its file name is megan-place-833x1024.jpg
Очигледно е дека помирувањето не се случи – Меган и Хари не присуствуваа ниту на приемот пред самиот погреб, а војвотката од Сасекс беше на видлива дистанца од сите на погребот. Дека ни британската јавност не и е наклонета на Меган, јасно се гледа по дискретните забелешки во официјалните медиуми, па дури и во телевизиските емисии, но и со разни мемиња, фотографии и коментари на социјалните мрежи.
На пример, на самиот погреб камерите во неколку наврати успеаја да ја фатат Меган со солзи во очите, а набрзо токму поради тоа беше мета на жестоки критики. Малкумина веруваа дека тоа е искрена реакција, бидејќи ја обвинија за лажни солзи и извонредна глума.


Од друга страна, од погребот се појави фотографија од Кејт Мидлтон каде таа е насмеана додека разговара со еден од свештениците, но јавноста набрзо и прости на новата принцеза од Велс, а оваа ситуација не се споменува многу.
Се разбира, Кејт веројатно само сакала да биде културна и љубезна, но обожавателите на Меган Маркл набрзо се запрашале што ќе се случеше ако ситуацијата беше обратна? Кејт да беше таа што плачеше, а Меган беше таа што се смееше?


This image has an empty alt attribute; its file name is megan-i-hari-2.jpg

„Само замислете го срамот и хаосот ако Меган Маркл се појави на погребот на кралицата и се осмели да се насмее“, гласи реченицата која кружи на Инстаграм и Твитер.
И навистина – ако Меган се насмеаше за време на погребот на кралицата, практично ќе беше „распната“ во јавност, многу полошо отколку што беше за солзите, а Кејт ќе беше славена дури и ако испуштеше и пушти неколку солзи за време на погребот. .

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …