Дневен хороскоп за среда, 21.09.2022: Со сета почит кон разумот, но треба да го следите и вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на вашите чувства…

Јарец
Љубов:
Со сета почит кон разумот, но треба да го следите и вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на вашите чувства.
Работа:
Вие ги оценувате работите врз основа на нивната практична примена или употребна вредност.
Здравје:
Направете нешто што ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

Водолија
Љубов:
Емоционалната ситуација се менува, но не треба да се препуштите на лажна надеж. Бидете внимателни пред да зборувате.
Работа:
Не претерувајте со вашето знаење или способност. Понекогаш малите детали одлучуваат за конечните резултати.
Здравје:
Посветете ги вечерните часови на релаксација или омиленото хоби.


Риби
Љубов:
Во одредени ситуации со вас страда и некој близок, но вие тоа упорно го негирате со намера да ги промените работите во ваша корист.
Работа:
Изгледате сомнително кога се среќавате со колегите. Ако премногу се оддалечувате од вообичаените теми, ве очекуваат дополнителни компликации.
Здравје:
Прекумерната загриженост лошо влијае на вашата концентрација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …