Дневен хороскоп за среда, 21.09.2022: Со сета почит кон разумот, но треба да го следите и вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на вашите чувства…

Рак
Љубов:
Не дозволувајте бран на сомнеж кон вашата сакана личност или чувство на емоционална резигнација да ве совлада.
Работа:
Се наоѓате во необична ситуација, имате впечаток дека некој од соработниците ги тестира вашите можности или професионално ве тестира.
Здравје:
Ќе уживате во психофизичка релаксација.

Лав
Љубов:
Не заборавајте дека постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено се што сакате.
Работа:
Вашата критичка природа или дополнителна упорност се толкуваат од околината на различни начини. Сепак, тоа нема да ве спречи да го наметнете вашето мислење.
Здравје:
Слободното време посветете го на рекреација, ќе ви годи некоја спортска активност.


Девица
Љубов:
Во љубовната врска добро се знае која е чија улога. Натерајте го вашиот партнер да ги исполни вашите очекувања. Бидете категорични.
Работа:
Важно ви е да ги потврдите своите способности пред колегите, но не можете да се одлучите за најдоброто решение.
Здравје:
Треба да акумулирате позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни во мерка до која е пожелна во емотивните средби…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор за да …