Дневен хороскоп за среда, 21.09.2022: Со сета почит кон разумот, но треба да го следите и вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на вашите чувства…

Овен
Љубов:
Имате лошо претчувство или треба да го проверувате партнерот. Изгледате напнато и сомнително.
Работа:
Немојте да бидете препотентни кога ги презентирате своите идеи и не осудувајте го туѓото однесување ако нема добра причина за тоа.
Здравје:
Треба да се ослободите од стресните ситуации, опуштете се.

Бик
Љубов:
Ве очекува емотивно задоволство кое ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во вашето избрано друштво.
Работа:
Не ви се допаѓаат нечии идеи. Можете да смислите паметно решение и соодветно објаснување за вашите колеги.
Здравје:
Во добра психофизичка форма сте.

loading...

Близнаци
Љубов:
Доколку сакате нова висока или возбудлива забава, искористете го вашиот шарм во согласност со емотивната инспирација.
Работа:
Вашите идеи добиваат позитивна реакција. Се грижите за постигнување поширока деловна афирмација и исполнување на различни критериуми за успешна соработка.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ХИТ НА ИНТЕРНЕТ – Навивач добил шлаканица од девојката откако ја „запросил“ на трибините

На неодамнешниот МЛБ натпревар помеѓу Toronto Blue Jays и Boston Red Socks, се случило необично …