Возел 100 км/ч побрзо од лимитот, оправдувањето ќе ве насмее

Го натерала потребата од тоалет…
Возач почетник (21) од општината Стенвијкерланд во Холандија е снимен како вози 179 км/ч на патот N333. Максималната брзина на таа делница е 80 км/ч, па му е одземена возачката дозвола и е составен полициски записник.
Возел во близина на Станвијк кога била измерена наведената брзина. Според полицијата, возачот знаел дека пред него ќе има камери за брзина, но сепак доста забрзал.
Причина за пребрзото возење, која ја навел во изјавата во полиција, била потребата од одење во тоалет. Според портпаролот на полицијата Хенк Кремер, висината на неговата казна се уште не е утврдена бидејќи има фиксни суми до 40 км/ч брзо возење, а се над тоа одредува државниот обвинител.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

А1 Македонија за деловните корисници – A1 Cyber Backup, напредна услуга за сајбер заштита на податоци

Заштитата на податоци е една од најважните задачи за да се обезбеди успех во бизнисот …