(ВИДЕО) ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТА ГО ОСВОИ ЦЕЛИОТ СВЕТ СО ЕДЕН ДЕТАЛ НА ПОГРЕБОТ ​​НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Сите зборуваат за него и го предвидуваат ОВА!

По збогувањето на кралицата Елизабета Втора, луѓето се уште не престануваат да го коментираат кралското семејство и особено нејзината правнука Шарлот (7).

This image has an empty alt attribute; its file name is princeza-sarlot-1.jpg
Еден детаљ многумина не пропуштиле – Шарлот пристигнала во Вестминстерската опатија во автомобил со нејзиниот две години постар брат, принцот Џорџ, мајката Кејт Мидлтон и кралицата сопруга Камила, а штом излегла од него, со прстите вртела прамени коса.
Многумина напишале дека тоа им е многу слатко.


„Таа е материјал за кралица! Мора да го сакаш ова дете! Шарлот сигурно ќе биде посебна бидејќи свети”, “Таа веќе стана икона. Ана Винтур веројатно размислува: Едвај чекам да наполни 18. години за да ја ставам на насловната страница на Вог!“, „Таа ќе биде најдобрата кралица“, „Колку е симпатична“, „Толку мала, а сепак толку моќна“, се само дел од коментарите.


Да потсетиме, принцезата Шарлот се расплака на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. Принцезата станала многу емотивна додека го поместувале ковчегот на кралицата а ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон.


Шарлот носеше црн фустан и дијамантски брош во облик на потковица. Тој брош наводно бил подарок од кралицата Елизабета бидејќи Шарлот со неа ја споделила љубовта кон коњите.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Џен, не пиев“: Видеото на кое Афлек и се правда на Џеј Ло за алкохол стана хит на TikTok

БЕН АФЛЕК и Џенифер Лопез неодамна се појавија на премиерната забава за нејзиниот нов филм …