На кого би му го отстапиле местото во автобус? И што тоа говори за вас…

Замислете ја сцената. Се возите во автобус и во еден момент гледате како пред вас стојат трудница, дедо и дете. Се поставува прашањето – на кого би го отстапиле вашето место во автобус?

Кој мислите дека има предност?

loading...

Ако сте избрале дете... Тоа значи дека сте фокусирани на својата иднина, а ги немате најубавите спомени од минатото, па затоа не сакате да обрнувате многу внимание на тоа. Сакате да се смеете, активни сте и агилни. Оптимисти до коска. Љубезноста е вашиот најдобар квалитет.
Ако сте избрале трудница… Тоа значи дека сте личност која сеопфатно размислува за проблемите. Во исто време, сакате да ги анализирате туѓите постапки и сите работи што се случуваат околу вас. За жал, оваа способност да забележувате ситници и да ги дешифрирате може да ви донесе проблеми и тешкотии.
Ако сте одбрале дедо... Тоа значи дека сте личност со висок морал и традиционално размислување. Ниту една ситуација не може да ја наруши вашата строгост. Ментално сте силни и стабилни, а тоа многу ви помага во остварувањето на секојдневните цели. Научени сте да функционирате сами. Гужвата и вревата не ви се пријатни.
Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …