(ВИДЕО) Неговата приказна расплакала милиони луѓе: За само две минути со цртеж ги објаснил чувствата

Децата ги изразуваат своите емоции на посебен начин
Вистинската приказна за момче од Ирак кое останало без мајка расплакала милиони луѓе ширум светот.
Ова мало момче успеало во видео за две минути да пренесе колку тешко ја поднесува загубата на својата мајка. Иако се уште е мал, емоциите ги пренесувал преку цртежи, а сите околу него биле изненадени од глетката што ја пронашле.
Момчето го однеле во дом и додека другите деца си играле околу него, тој ги зел кредите и нацртал слика која ја расплакала целата планета.
Погледнете го видеото кое сигурно нема да ве остави рамнодушни:


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …