(ВИДЕО+ФОТО) ИМА 65 ГОДИНИ – Фитнес ѕвездата воодушевила со својот изглед во седмата деценија: Сакам да инспирирам жени од сите возрасти!

Американската фитнес ѕвезда Дениз Остин неодамна воодушевила со својот седумдецениски изглед со тоа што прошетала на модната писта во бикини и покажала завидна фигура.
Во јули таа учествувала во шоуто Sports Illustrated во Мајами со нејзината ќерка Кејти Остин. Таа зборувала за New York Post за ова искуство.

View this post on Instagram

A post shared by Denise Austin (@deniseaustin)

loading...

„Отпрвин си помислив: „Зошто би прифатила покана да направам нешто вакво на 65. години?“. ​​Сепак, решив да ризикувам. Врвот во мојот живот е тоа што добив шанса дури и да одам по писта со ќерка ми. Сè уште сум импресионирана. Сакам да инспирирам жени од сите возрасти“, изјавила таа.Дениз стана позната во фитнес светот пред повеќе од 30. години. Како фитнес инструкторка, таа ги охрабрува луѓето да одлучат да живеат на поздрав начин. Таа за списанието Prevention еднаш изјавила:
„Да се ​​вежба секој ден е како да ставате пари на вашата банкарска сметка за вашата долговечност. Да се ​​биде среќен е избор, а тој избор е ваш”.

Таа додала дека тајната на нејзиниот феноменален изглед е тоа што вежба 30. минути дневно, јаде балансирани оброци (80 проценти здрава храна и 20 проценти слатки) и пие многу вода.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ринго Стар е болен, ги откажал настапите: „Не е Ковид 19“

Ринго Стар бил принуден да ги откаже своите настапи овој викенд откако се разболел од …