Омилената снаа на Елизабета и нејзиниот сопруг плачеле на погребот на кралицата

ПРИНЦОТ ЕДВАРД, најмладиот син на Елизабета и неговата сопруга Софи Весекс не можеле да ги задржат солзите на погребот на кралицата.
Солзите тајно ги бришеле со марамчиња, а Едвард подоцна со прстите, на кои имал бели ракавици. Уште неколку пати, и откако сите седнаа да ги слушаат говорите, принцот Едвард си ги избришал солзите.

This image has an empty alt attribute; its file name is veseksi-1.jpg


Софи беше омилената снаа на кралицата
Инаку, Британците ја нарекуваат грофицата од Весекс омилена снаа на кралицата. Тие, наводно, се зближиле по смртта на помладата сестра на Елизабета, Маргарет.
Еден кралски помошник објасни за Daily Mail во 2018 година дека „Кралицата зборува со Софи како што зборуваше со принцезата Маргарет“.
Едвард и Софи се во брак од 1999. година и имаат две деца – Лејди Луиз Виндзор и Џејмс, виконт на Северн.

Фото: Принтскрин/BBC


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …