(ВИДЕО) ИНТЕРНЕТ ГОРИ: Британците забележале нешто чудно на ковчегот на кралицата за време на ТВ пренос

Гледачите на ТВ преносот од погребот на кралицата Елизабета во еден момент вниманието го одвлекол пајак кој некако завршил на погребниот ковчег, поточно на пораката што на него ја оставил кралот Чарлс.
Сцената е снимена додека војската го носела ковчегот во Вестминстерската опатија.
– Ова е најсреќниот пајак на светот, напишала твитерџиката која прва ја забележала необичната глетка.


Видеото веднаш го пренесоа бројни британски медиуми, шпекулирајќи како пајакот се качил на ковчегот.
– Ова е потсетување дека и во најдобро испланираниот ден може да има изненадувања, заклучиле Британеците, додавајќи дека најверојатно станува збор за „залутан патник од кралската градина“.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …