Еве какво време не очекува во наредните 5. дена

Дојде ли есента порано или ова е само минлив ладен бран. Еве што велат од УХМР!
Денес, недела, во утринските часови променливо облачно со локален слаб дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северен ветер. УВ=5
Во Скопје претпладне променливо облачно, во текот на денот сончево со умерена облачност. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер. Дневните температури ќе бидат околу 20 степени.

Понеделник
Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умeрен ветер од јужен правец. УВ=6
Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умeрен ветер од југоисточен правец.
Утринските температури ќе бидат од 1 до 10 степени, а дневните од 17 до 27. степени.


Вторник, среда, четврток


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …