(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира.
– Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна рутина со единствена цел да ги заштити своите деца, семејството и блиските – се вели во соопштението на адвокатите на Пике.

This image has an empty alt attribute; its file name is pike-822x1024.jpg
Во продолжение на исказот на адвокатите на Пике се констатира дека тој се бори за старателството над децата, синовите Саша и Милан, со поранешната партнерка, која наводно сака да ги земе со себе во Мајами. Сепак, Пике сака момчињата да останат со него во Шпанија, каде што живеат од раѓање и завршуваат училиште.
Сепак, Шакира била видена како го напушта судот во Шпанија откако била прогласена за невина за затајување данок.


Шпанската влада ќе и ги врати парите, вклучително и голема сума на репарации. Таа го добила и целосното старателство над своите деца и се очекува наскоро да се пресели во Мајами.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …