(ВИДЕО) Ѓоковиќ направил шоу на свадбата на неговиот брат. Погледнете како испеал позната песна

НОВАК ЃОКОВИЌ минатиот викенд беше на свадбата на неговиот брат Ѓорѓе и инфлуенсерката Сашка Веселинов.
Да потсетиме, еден од најдобрите тенисери во историјата поради „лични причини“ го откажа настапот за Србија на Дејвис купот, а српските медиуми објавија дека причина е венчавката.

На Инстаграм беше објавено видео од забавата на кое Новак Ѓоковиќ го зема микрофонот и во меѓувреме ја пее песната. Свадбата се одржала во Белград, а потоа младенците и 80. гости заминале во Црна Гора, односно во Херцег Нови.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАТПРЕВАРИ ВО 16 И 20 ЧАСОТ – Осминафинале на Мундијалот: Французите апсолутни фаворити против Полјаците, Сенегалците се надеваат на чудо против Англичаните

Денеска се закажани два нови натпревари од осминафиналето на Светското првенство во Катар. Откако вчера …