(ВИДЕО) Познатиот Мерцедес стоел во гаража 8. години, а потоа блеснал по само едно миење

Според многумина, Mercedes W140 е најдобрата класа S, па и Mercedes воопшто.
На почетокот на 1990-тите, врвот во понудата на Мерцедес, како и седаните воопшто, беше S600 придвижуван од V12 мотор.
Конкретната копија е од 1994. година и ја виде светлината на денот по осум години стоење во гаражата.
Потоа поминал низ процес на темелно миење и чистење, па по комплетен третман бил подготвен за изложба. Судејќи според видеото објавено од AMMO NYC, потребно е само малку љубов и уште неколку хемикалии за да се врати сјајот на Мерцедес на нов автомобил, како внатре така и надвор.
Нема сомнеж дека кога автомобилот изгледа вака без реставрација, тоа е најдобар доказ за врвниот квалитет на материјалите и изработката:


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Гипс Имобилиа Дизајн“ ја доби наградата „Colors of the year“ во Тирана

„Бои на годината“ (Colors of the year) е наградата што ја освои компанијата „Гипс Имобилиа …