(ФОТО) 4. ГОДИНИ ГИ ЧУВАЛ ВО ПОДРУМ 3. МЕТРИ ПОД ЗЕМЈАТА, ТАМУ СЕ ПОРОДУВАЛЕ: Секој ден ги силувал, а потоа успеале да избегаат…

Русинките кои беа заробени 4. години успеале да се справат со тешката траума и да водат многу убави животи.

This image has an empty alt attribute; its file name is ruski-devojcinja-1.jpg
На 30. септември 2000. година, две пријателки Екатерина (14) и Елена (17) отишле во клубот да го прослават празникот на мачениците, Љубов, вера, надеж, не очекувајќи дека вечерта ќе се претвори во незамислива агонија. Сè се случило во Рјазан, место кое е оддалечено околу 150. километри од Москва. Епилогот на приказната бил четиригодишното ропство на малолетничките…


This image has an empty alt attribute; its file name is ruski-devojcinja-2.jpg
Имено, додека тинејџерките се враќале дома, зад нив застанал автомобил од кој човек по име Виктор Моков (48), работник во локална фабрика за автомобили им понудил да се прошетаат. Бидејќи во тој момент бил со својата „девојка“ Јелена Бадукина (25), што подоцна се покажало дека е невистина, Екатерина и Елена мислеле дека се безбедни и дека овој пар сака да им помогне. Тие се договориле да ги однесат дома.
Меѓутоа, во автомобилот Виктор им понудил вотка со многу седативи. Така зашеметени ги возел до градот во кој живее Скопин, а девојките се разбудиле во подрумот, на околу три метри под земјата, од каде никој не можел да ги слушне нивните крици.

This image has an empty alt attribute; its file name is ruski-devojcinja-3.jpg
Скривалиштето го градел 3 години
Моков таа ќелија ја градел три години. Во просторија долга и широка околу 3 метри, тој сè направил со рацете. Над подрумот имало просторија со скриена врата за да влезеш во неа. Самиот Моков едвај се провлекувал низ тој отвор.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 08.02.2023: Не ги потиснувајте вашите желби, постои личност која може да ви удоволи или да ви овозможи добар љубовен третман…

Овен Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте …