(ВИДЕО) ДРАМА – ШЕТАЛ ПО ЖЕЛЕЗНИЦА И СНИМАЛ ВИДЕО ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Толку се занел што не слушнал како доаѓа возот! Брутална снимка од несреќа на индиски тинејџер!

Тинејџер од Индија преживеа нешто што многумина би рекле дека е невозможно.
Имено, на него удрил воз додека снимал видео за социјалните мрежи.
Ова вознемирувачко видео го објавија медиумите ширум светот.
На видеото може да се види како Акшај Раџ (17) оди покрај шините додека снима видео за Инстаграм.
Сепак, тој не бил доволно далеку од возот што доаѓал, кој го закачил и го фрлил на земја.


Според локалните извештаи, студентот по инженерство ги игнорирал предупредувањата на железничарите кои во тој момент вршеле поправки.
На видеото се слуша како пријателот на тинејџерот се обидува да го предупреди, но очигледно тоа не вродило со плод.
Клипот завршува така што Раџ станува на нозе додека крвта му капе од увото.

Извор: ATVBL


Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Новак Ѓоковиќ вчера постигна голем спортски успех Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата …