Научниците: Зеленчукот што често го јадеме може да го намали нивото на шеќер во крвта за 50%

НАУЧНИЦИТЕ открија дека еден обичен зеленчук може да го намали нивото на шеќер во крвта за 50% и ја гледаат неговата потенцијална употреба во третманот на пациенти со дијабетес.
Луѓето со дијабетес тип 2 не можат да произведат доволно инсулин од панкреасот за да го регулираат шеќерот во крвта, што значи дека може да достигне опасно високи нивоа.
Сепак, наодите презентирани на годишниот состанок на Ендокриното друштво во Сан Диего на 25. август покажале дека кромидот може „моќно да го намали“ високиот шеќер во крвта и нивото на вкупниот холестерол кога се дава со антидијабетичкиот лек метформин.

This image has an empty alt attribute; its file name is kromid-1.jpg
„Кромидот е евтин и достапен и редовно се користи во исхраната. Има потенцијал за употреба во лекувањето на пациенти со дијабетес“, рекол водечкиот автор на студијата Ентони Оџие од Државниот универзитет Делта во Абрака.
Индипендент пишува дека теоријата била тестирана на стаорци. На три групи стаорци со медицински индуциран дијабетес им биле дадени различни дози екстракт од кромид за да се види дали тоа ќе го подобри ефектот на лекот. Дозите биле 200 мг, 400 мг и 600 мг на килограм телесна тежина. Лекот и кромидот биле дадени и на стаорци без дијабетес, односно со нормално ниво на шеќер во крвта.


This image has an empty alt attribute; its file name is kromid.jpg
Студијата покажала дека кај оние стаорци со дијабетес кои примале 400 мг и 600 мг на килограм телесна тежина, нивото на шеќер во крвта се намалило за 50 односно 35%. Екстрактот од кромид, исто така, го намалил нивото на вкупниот холестерол кај стаорци со дијабетес, со дози од 400 мг и 600 мг кои имаат најголеми ефекти.
Студијата, исто така, покажала дека екстрактот од кромид довел до зголемување на телесната тежина кај стаорци кои не се дијабетичари, но не и кај стаорци со дијабетес.
„Кромидот нема многу калории. Меѓутоа, се чини дека ја зголемува стапката на метаболизам, а со тоа и апетитот, што доведува до зголемена потрошувачка на храна. Треба да го истражиме механизмот со кој кромидот доведе до намалување на гликозата во крвта. Ние сè уште немаме објаснување“, додаде Оџие.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …