(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Позната инфлуенсерка облеана во крв: Го избодела своето момче до смрт, а потоа открила уште еден детал…

Позната Тик Токерка го убила своето момче…
Кортни Клени, попозната како Кортни Тејлор, го убила своето момче Кристијан Обумсели за време на расправија.
Имено, како што пренесува TMZ, од станот во кој Кортни живеела со своето момче се слушнала силна бучава, поради што соседите повикале полиција.
Кога стигнале на местото на настанот го затекнале Кристијан како лежи, додека Кортни била облеана во крв.
Како модел и инфлуенсер, таа станала позната во 2015. година, кога се појавила во спотот на Џеј Зи и Бебе Рекс за песната „Me, my self and I“.


Мотивот за убиството се уште не е познат, но на полицијата и рекла дека откако го убила сакала да си го одземе животот, поради што веднаш била префрлена во психијатриска болница. Кортни е многу популарна на социјалните мрежи и нејзиниот Инстаграм профил има над милион следбеници.

Фото: Принтскрин/Youtube/Ape Huncho


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 30.01.2023: Ве очекува пријатно изненадување. Почестете се со некои убави „ситници“ и добро друштво…

Овен Љубов: Можни се разни конфликти или недоразбирања, се чини дека саканата личност не го …