Вашата ВИСИНА може да каже многу за вас: Запознајте ги вашите силни и слаби страни

Дали висината на една личност навистина може да го одреди нејзиниот карактер?
Висок, низок и просечен….најчесто овие три карактеристики се користат кога некој се опишува. Но, дали знаете дека вашите сантиметри го откриваат и вашиот карактер.

Ако ја знаете вашата висина, погледнете ги резултатите подолу, ако ништо друго, барем ќе се забавувате:


140-150 см
Паметна и интелигентна личност. Вие сте голем мислител. Вашите мисли и идеи се – најважното нешто. Сакате да размислувате за вашите теории, ставови и погледи во тишина и осаменост. Вие сте интровертна личност. Се согласувате со оние кои сакаат да размислуваат и учат. Поминувате многу време размислувајќи за моралот. Се обидувате да го правите она што е правилно, дури и ако мнозинството не се согласува со вас.

150-160 см
Перцептивна и филозофска личност, единствена во духовна смисла. До тебе нема никој како тебе. Многу сте интуитивни, и малку чудни. Често сте погрешно разбрани, а тоа ве боли. Потребен ви е личен простор. Треба да ја развивате вашата креативност, тоа бара почит од другите. Вие сте личност која јасно ги гледа темните и светли страни на животот. Многу сте емотивни.


This image has an empty alt attribute; its file name is visina-i-karakter-jpg.jpg

160-170 см
Вие сте интересна и возбудлива личност. Вистински љубител на вистината. Одговорна личност која сака да се грижи за другите. Верувате во чесна работа и лесно преземате одговорност. Имате добар карактер. Инспирирате доверба кај другите луѓе. Вие сте силна, комуникативна, брза и духовита личност. Секогаш има нешто интересно да им се каже на другите. Сакани сте и прифатени во друштвото.


170-180 см
Самоуверена и доминантна личност. Многу сте независни. Вашето мото е „Направи сам“. Се потпирате само на себе. Знаете како да останете силни за себе и за другите луѓе, оние што ги сакате. Знаете што сакате и не се плашите да одите по тоа. Единственото нешто што го барате од другите е да бидат искрени со вас. Подготвени сте за вистината.

This image has an empty alt attribute; its file name is visina.jpg

180-200 см
Многу сте независни. Перцептивна и филозофска личност, единствена во духовна смисла. Покрај вас нема никој како вас. Многу сте интуитивни, и малку чудни. Поминувате многу време размислувајќи за моралот. Се обидувате да го правите она што е правилно, дури и ако мнозинството не се согласува со вас. Никогаш не сте ги разочарале блиските, романтични сте и добар љубовник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …