(ФОТО/Мени) Диета на Наташа Беквалац – новосадската барбика

„Новосадската Барбика“ редовно тренира, но за да го задржи совршениот изглед следи посебна диета.
Што е дозволено: сите видови месо (освен масно свинско, но може да се користи чисто свинско), млечни производи со што помалку јаглени хидрати (не претерувајте со храна како фета сирење, јогурт, кашкавал), зеленчук (се зелено: зелка, зелена салата, краставица, карфиол, брокула, кромид, домат, тиквички, спанаќ), јајца на секаков начин, јаткасти плодови (грст дневно), водата е многу важна во текот на денот (2,5 л на ден).

Не смеете да јадете: никакво пециво, овошје никако освен во недела, компири, соја, грав, боранија, тестенини, грашок, ориз, грицки, слатки, сокови.Искористете ја првата листа во првите шест дена, а седмиот ден јадете тестенини, компири и ориз за појадок и ручек, сè освен слатки. Доколку сакате десерт, посегнете по една лажица мед или интегрален бисквит. По седмиот ден започнете одново со диета без јаглени хидрати.За еден месец можете да изгубите најмалку 10. килограми, во некои случаи и повеќе. Оваа диета на најдобар начин ги напаѓа мастите, притоа зачувувајќи ја мускулната маса.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …