ПОЗНАТИОТ АКТЕР ИМА 82. ГОДИНИ И ИЗГЛЕДА КАКО ДЕЧКО: Се колне само во едно, ова му го ПРОМЕНИЛО ЖИВОТОТ!

Актерот Џејмс Бролин, иако има 82 години, сепак изгледа фит и младешки
Заслугата ја должи на вежбањето во вода и на сатегите.
Сурферот Лерд Хамилтон го научил на овој начин на тренирање.
„Бев незадоволен од својот изглед, сакав да ја сменам исхраната и фитнес рутината. Лерд ме покани да дојдам на базен да вежбам со него и пријателите. Иако на почетокот се двоумев, им се придружив и станав редовен. Вежбите, со тегови под вода ми го променија животот“, рекол тој.
Најпрво користел тегови од 4. килограми, а со текот на времето ја зголемил тежината на 6, 8 и така натаму.
„Тоа е вежба што ја правите за да започнете. Потоа ве тераат да ја препливате должината на базенот со тегови. После неколку тренинзи, бев задоволен од трансформацијата, внатре и надвор. Почнав да се менувам. Забележав дека изгледам подобро, ова навистина функционираше“, рекол тој.
Бролин користи и техники за детоксикација после тренинг. Дома има сауна, каде поминува најмалку 40 минути, три пати неделно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Повторно заедно – Кели од Беверли Хилс сподели фотографија и ги воодушеви фановите на култната серија

Тие беа ѕвездите на култната серија од деведесеттите „Беверли Хилс 90210“ на авторот Дарен Стар, …