JINGLE TV СО OPEN AIR STUDIO ОД „ПИВОЛЕНД 2022“

Од овој викенд Jingle Телевизија со свое Open Air Studio ќе ја пренесува целата атмосфера од овогодинешното издание на Пиволенд.
Во отворената летна програма ќе продефилираат безброј познати јавни личности од македонската сцена меѓу кои: Игор Џамбазов, Лара Иванова, Андреј од дуото ДНК и многу други.

„Онаму каде што се sвездите, таму сме и ние” е мотото на JingleTV, оваа година на најголемото музичко случување во Скопје ова лето.


This image has an empty alt attribute; its file name is pivolend-jpg.jpg

Уредник и Водител на емисијата е Марко Шипка, додека Извршен Продуцент на истата е Андреј Постоловски. Во проектот е дел и познатата млада Поп-пејачка Лара Иванова со вокална најава на ТВ проектот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НА МАЖОТ МУ РОДИВ БОЛНО ДЕТЕ, ЧУВСТВУВАВ ВИНА: Актерката која ја обожаваа во Македонија тешко ја поднела дијагнозата на синот

Кога се емитуваше познатата серија „Есмеларда“, улиците во Македонија беа празни. Актерката Летиција Калдерон, која …