Ова се многу љубоморни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Овенот е нетрпелив хороскопски знак, а неговата љубомора произлегува токму од неговата нетрпеливост во остварувањето на своите цели и соништа
Според астрологијата, постојат четири хороскопски знаци кои се борат со љубомората, како во љубовните врски, така и на работа и пријателство.

Овен
Овенот е нетрпелив хороскопски знак, а неговата љубомора произлегува токму од неговата нетрпеливост во остварувањето на своите цели и соништа.
Тие често се чувствуваат како постојано да се обидуваат да ги достигнат другите. Сепак, тие се лидери и исклучително конкурентни, па затоа се љубоморни на луѓето кои напредуваат побрзо од нив.
Наместо да ја фокусираат својата немирна енергија на она што другите го постигнале, советот е да ја пренасочите кон некоја повредна цел. Најдете ја причината што ја разгорува вашата внатрешна моќ.


Рак
Исполнети со нивните длабоки врски, водените знаци се плашат од се што ги загрозува тие врски. Под нивниот ладен оклоп се наоѓаат неверојатно чувствителни поединци кои лесно се загрозени од други опасности.
Копнеат по сигурност и стабилност, па ја користат љубомората за да се обидат да ги држат најблиските во близина. Иако сте во искушение да ги задржите сите ваши стравови и несигурности во себе, подобро е да ги оставите тие емоции да течат.
Затоа, наместо да се чувствувате несигурно, искористете го своето срце за да им кажете на вашите најблиски колку ги цените.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …