(ФОТО) Баба го водела внукот на синџир низ центарот на Суботица, вели дека си играле

Низ социјалните мрежи се прошири сликата на жена која води дете со синџир околу вратот низ центарот на Суботица.
Како што се дознава, станува збор за жена од Будимпешта која продава на саемот во рамките на фестивалот Интеретно.
Жената рекла дека детето и е внук, кој, според неа, сам го завиткал синџирот и дека кратко време си играле, пишува порталот Subotičke.rs.

This image has an empty alt attribute; its file name is baba-seta-vnuk.jpg
Тоа го потврдила мајката на момчето, која на репортерот на тој портал му го покажала синџирот со кој си играло малото момче.


This image has an empty alt attribute; its file name is baba-seta-vnuk-2.jpg
Изјавите на бабата ги потврдиле и блиските продавачи.

Извор: Subotičke.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4 работи со кои не смеете да претерате: Можат да влијаат на вашето здравје

Би се рекло дека сè што не е умерено може на некој начин да ни …