(ФОТО) БРЕД ПИТ повторно поставува модни трендови: ретко кој маж би се осмелил да го направи ова!

На актерот секако му требаше многу храброст за овој моден потфат…
Холивудскиот актер и миленик на жените повторно успеа да ја изненади светската јавност. Од Бред Пит сме навикнати на крајно необични стајлинзи.
Една од нив беше кога неодамна облече здолниште и ги надмина сите предрасуди дека тоа е само женска облека. Неговото здолниште се коментираше со денови, а јавноста беше поделена на оние кои го сметаа за премногу екстравагантно и оние кои беа воодушевени.


View this post on Instagram

A post shared by Brad Pitt (@bradplt)


Сличен ефект постигна и овој пат. Тој на црвениот тепих се појави во барби розев костум. Тоа е креација на дизајнерот Ханс Николас Мот, од чија работа Бред очигледно е презадоволен, бидејќи во последно време носи само негови комбинации.


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brad Pitt (@bradpittofflcial)

Костимот имаше изразени копчиња, а комбинацијата ја комплетираше со бела маичка со кратки ракави и патики. Актерот уште еднаш се обиде да ги разбие предрасудите. Мажите не треба да носат само костуми во неутрална боја. Нешто ново и различно е секогаш добредојдено во светот на модата.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …