Започна владеењето на Девица, а на овие знаци им пристигнува и неволја

*Препораките и советите од хороскопот не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се кај научник во близина.
СОНЦЕТО ќе престојува во Девица од 23. август до 22. септември, а во тој период акцентот ќе биде ставен на работата, обврските, дисциплината, хигиената и здравјето. Правилото на Девицата означува враќање во реалноста по опуштеното и забавно лето, кое за некои знаци ќе им биде полошо од другите.
За овие хороскопски знаци владеењето на Девицата ќе биде заморно и ќе им донесе проблеми:

Близнаци
Пред Близнаците претстои предизвикувачки период. Тие ќе бидат растргнати, а потребите на семејството и домот често ќе им пречат во работата или ќе ги спречат да се релаксираат и да се забавуваат. Можни се финансиски проблеми предизвикани од нерационалното управување со парите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Докторите шокирани од промените кај научникот, кој минал три месеци во океанот: Се подмладил 10 години!

Пензионираниот лекар на американската морнарица Џозеф Дитури (55) поминал повеќе од три месеци во капсула …