(ВИДЕО+ФОТО) ОД НЕБО ДО ДНО – Каролина со нова долгоочекувана поп песна!

Како што најави на нејзиниот голем концерт на отворено во јули (дека следи нешто ново и возбудливо), Каролина Гочева вчера го претстави синглот ,,Од небо до дно”, нејзината прва поп песна после 12 годишна пауза.

Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот на песната е на Роберт Билбилов, а текстот на Владимир Даниловиќ и Весна Малинова.


Снимањето, микс и мастеринг се одвиваше во “JUST RB PRODUCTION”,
Додека видео спотот е режиран и реализиран од “Пирка”.

This image has an empty alt attribute; its file name is kartolina-goceva-jpg.jpg


Зад целиот проект, како извршен продуцент стои Авалон Продукција.

За стајлингот на Каролина во спотот се погрижи Јована Зука, за шминката Дадар
а за фризурата Јасмина Костиќ.


Танчери: Леонтина Ѓорѓиевска и Веселин Трајковски
Кореограф: Елена Стојкоска и Ивана Балабанова (Beatrix Crew)

Фотографии: Александра Костадиноска

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …