(ВИДЕО) ХОЛИВУДСКИ АКТЕР ШАМПИОН ВО ЏИУ ЏИЦУ! Со него нема „зафрканции“, 2 пати освоил ЗЛАТО, а еве КОМУ ќе ги даде ОСВОЕНИТЕ ПАРИ!

Неодамна, ѕвездата на филмот „Venom“, Том Харди, учествувала на отворениот шампионат во џи уџицу организирано од добротворната организација REORG во Велика Британија, и двапати победил.
Актерот на оваа манифестација освоил 2. златни медали.

@geoffpavey tom hardy dominating reorg open taking double gold. won every match by submission the man is a killer 🔥 #footlock #submission #jiujitsu #ufc #bellator #mma #leglock #tomhardy #warrior ♬ original sound – Jiujitsugeoff


Овој натпревар бил од хуманитарен карактер, бидејќи сите пари потрошени за организацијата се пренасочуваат кон организацијата која работи со лица кои имаат физички повреди, посттрауматско стресно растројство, депресија и која преку оваа вештина им помага да имаат пат до закрепнување.

This image has an empty alt attribute; its file name is tom-hardi-1-611x1024.jpg


Мажествен, но и галантнен, Харди е миленик на жените ширум светот.

@geoffpavey tom hardy getting the arm bar at the reorg open #tomhardy #tomhardyfans #warrior #mma #ufc #bellator #jiujitsu #armbar #kimura #submission ♬ original sound – Jiujitsugeoff


Неговиот беспрекорен изглед и шарм ги освојува обожавателките ширум светот, па не е ни чудо што токму него го избраа за титулата најатрактивен, во анкетата спроведена пред неколку месеци.

Се чини дека овој актер сега го освои и машкиот дел од популацијата, па бројот на обожаватели значително ќе се зголеми.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4 работи со кои не смеете да претерате: Можат да влијаат на вашето здравје

Би се рекло дека сè што не е умерено може на некој начин да ни …