Како лутата храна влијае на нас и на нашето тело

НЕКОИ луѓе се луди по зачинета храна на ист начин како што некои луѓе не можат да живеат без нешто слатко или солено. Се чини дека сме единствените животни кои доброволно консумираат храна што им предизвикува проблеми, болести, па дури и болка. Како да консумираме зачинета (лута) храна и што му прави таа на нашето тело е прашањето сега. Ајде да одиме по ред.
На пример, црниот пипер е најпродаваниот и еден од најупотребуваните зачини во светот, а кој од нас не познава барем еден човек кој се обидел во одгледувањето на злобно лутите чили пиперки?

This image has an empty alt attribute; its file name is cili-papricice.jpg


Што всушност произведува пикантност и зошто?
Фитохемикалијата капсаицин е одговорна за пикантноста на пиперките и лутите пиперки, алицинот е одговорен за кромидот и лукот, а пиперинот е одговорен за пикантноста на пиперките.
Фитохемикалиите се соединенија произведени од растенијата (фито е старогрчки за растение) и се наоѓаат во овошјето, зеленчукот, житарките, гравот и другите растенија. Овие соединенија на храната и даваат боја, вкус и мирис и се една од причините зошто сакаме (или не сакаме) одредена храна.
Фитохемикалиите одговорни за пикантноста во устата и на јазикот се врзуваат за ванилоидните рецептори кои детектираат топлина и испраќаат температурен сигнал до мозокот, со што го измамуваат да реагира на зачинета храна како да е нешто жешко.
Овие соединенија еволуирале во растенијата за да ги заштитат од инсекти, ‘рбетници, габи, патогени и паразити, како и од временските услови и загадувањето. Затоа, не е изненадувачки, со оглед на нивните развиени одбранбени функции, што овие фитохемикалии имаат антиоксидантни, антимикробни и антивирусни својства.

This image has an empty alt attribute; its file name is more-od-piperki.jpg


Дали зачинетата храна може да биде здрава?
Постојат научни докази дека зачинетата храна може да ја подобри работата на срцето и да биде корисна за дигестивниот систем, а кај некои помага и при слабеење.
Истражувањата покажуваат дека црниот пипер може да ја подобри апсорпцијата на бета-каротин, соединение кое се наоѓа во зеленчукот и овошјето кое нашето тело го претвора во витамин А. Една 14-дневна студија кај здрави возрасни лица покажала дека земањето 15 мг бета-каротен со 5 мг пиперин значително го зголемува нивото на бета-каротен во крвта, многу повеќе отколку кога се консумира самостојно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …