Најлош начин да раскинете: Ако треба да ја раскинете врската, избегнувајте ја оваа реченица

Останувањето во врска која повеќе не функционира може да биде многу лошо за вашето тело – и физички и психички
Негативните врски може да доведат до проблеми вклучувајќи депресија, анксиозност, па дури и зголемена шанса за проблеми со срцето.
Важно е да внимавате на црвените знаменца во врската што може да сигнализираат дека можеби се движите кон раскинување. Сепак, многу е подобро да раскинете отколку да останете во врска која не функционира и да губите време и причини за среќа.

Но, дали некогаш сте се запрашале кој е најлошиот начин да раскинете со партнерот?


Пет зборови кои никогаш не сакаме да ги слушнеме: „Не си ти,  јас сум“
Раскинувањето секогаш ќе биде тежок разговор. Тешко е да се избегнат неизбежните емоции кои доаѓаат со „скршеното срце“. Иако никој не сака да се најде во врска која треба да заврши, дефинитивно постојат реченици кои можат да ги влошат работите.

Дали навистина постои вистински начин да раскинете со некого?
Иако не постои совршен начин да раскинете со некого, дефинитивно постои начин да ја прекинете врската со почит. Одолговлекувањето на врската кога веќе не чувствувате ништо може да биде поболно за двете страни на долг рок. Според експертите, разговорот е најдобар кога ќе зборувате за вашите чувства.
Бидете искрени, но обидете се директно да не го напаѓате партнерот со навреди. Исто така, бидете јасни за вашите намери: фразите како „Едноставно не сум подготвен/а во моментов“ и „Кога нештата би биле поинакви“ им даваат лажна надеж дека можеби во иднина повторно ќе бидете заедно.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НЕ ИЗГЛЕДА ВУЛГАРНО! НАЈУБАВАТА РУСИНКА НА ПЛАНЕТАТА СИНОЌА ШОКИРАЛА СО МРЕЖЕСТ ФУСТАН: Еден детал на аутфитот ги крие НАЈИНТИМНИТЕ делови од нејзиното тело!

Во неделата вечер во Лондон познатите убавици од светот на модата се собраа на престижна …