Луѓето родени во овие знаци никогаш не покажуваат емоции

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
НЕКОИ луѓе изгледаат ладно и воздржано, но тоа не значи дека се нечувствителни. Нивните чувства се веројатно толку длабоки што имаат изградено непробојни ѕидови околу себе за да се заштитат. Не е лесно да се стекне нивната доверба, што може да им го отежне воспоставувањето квалитетни односи со околината. Еве ги знаците кои никогаш не покажуваат емоции:

Јарец
Јарците се фокусирани на целта, која бара голема посветеност. Ништо не може да ги спречи на нивниот пат кон врвот, па на емоциите гледаат како на слабост, нешто што им го одвлекува вниманието. Сакајќи да се заштитат од скршнување од патот, тие околу себе изградиле ѕид што ги прави да изгледаат ладни и нечувствителни. Ретките среќници во кои стекнуваат доверба на крајот сфаќаат дека под ледената надворешност се крие топло и лојално срце.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …