Дневен хороскоп за петок, 19.08.2022: Светот околу вас изгледа многу подобро или поубаво кога сте во позитивна средина и со блиска личност…

Овен
Љубов:
Она што ви изгледа интересно, вашиот партнер го набљудува со одредена доза на недоверба или одбивање.
Работа:
Во дилема сте дали некој си поигрува со вашата доверба или тоа е меѓусебно деловно недоразбирање.
Здравје:
Обидете се да постигнете психолошка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Во моментов, љубовта и задоволството не одат во комбинација. Партнерот одеднаш поставува прашања кои предизвикуваат емоционална непријатност кај вас.
Работа:
Потребна ви е дополнителна претпазливост кога се среќавате со колегите и кога ги оценувате новите деловни можности.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови здрав сон.


Близнаци
Љубов:
Можно е вашиот партнер да има повеќе проблеми отколку што сфаќате. Покажете емпатија и разбирање на секој начин.
Работа:
Изгледате како личност која вашите деловни и финансиски цели ги става над интересите на мнозинството, поради што очекувате различни коментари.
Здравје:
Потребна ви е добра грижа и психолошка поддршка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 29.11.2022: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жалење за некои пријатни или далечни спомени…

Овен Љубов: Ви недостасува воздржаност или емоционална дискреција во блиските контакти. Понекогаш работите ги гледате …