(ФОТО) КАКО ПАТРИЈАРХАЛНА ДЕВОЈКА ОД ЈУГОСЛАВИЈА ОСВОИ ГОРД МИЛИОНЕР: 11. работи што не сте ги знаеле за Меланија Трамп

Ако мислевте дека знаете сè за Меланија Трамп (52)  – се лажете. Ви пренесуваме 11. работи кои не сте ги слушнале за поранешната прва дама на Америка
Кога Доналд Трамп победи на претседателските избори, сите сакаа да знаат само едно – се’ за првата дама на Америка, Меланија Трамп. И’ по истекот на нивниот мандат, јавноста се уште ја интересира секој детал поврзан со Меланија:

1. Таа е трета сопруга на Доналд Трамп
Меланија Кнаус почнала да излегува со Доналд Трамп во 1998. година, се омажила за него во 2005. година, а една година подоцна го родила неговиот син.
Пред Меланија, Доналд бил во брак со Марла Мејплс, со која ја има ќерката Тифани Трамп, а пред неа бил во брак со Ивана Зелничкова од Чехословачка, со која ги има ќерката Иванка, синот Ерик и синот Доналд Трамп Јуниор (44), кој е осум години помлад од неговата маќеа Меланија.


2. Клинтонови биле гости на свадбата на Доналд и Меланија Трамп
Бил и Хилари Клинтон биле меѓу 350-те гости на свадбата на Меланија и Доналд Трамп. Невестата носела венчаница од Диор вредна 100.000 долари. Фустанот бил толку тежок и напорен за носење што подоцна невестата се преоблекла во свилена креација на Вера Ванг.

This image has an empty alt attribute; its file name is melanija-tramp-malda-685x1024.jpg


3. Таа пораснала во Југославија и течно зборува пет јазици
Меланија течно зборува англиски, француски, српски, германски и словенечки јазик. Тоа можело да и помогне само во текот на годините во Белата куќа.
Меланија пораснала далеку од гламурот и високото општество. Таа ќе биде првата дама на Америка која доаѓа од Југославија, а втората која не е родена во Америка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …