СИГУРНО НЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА ПУТЕРОТ ГО ЗАБРЗУВА СЛАБЕЊЕТО! Нутриционист открил ТРИК – вкусно е, а топи килограми!

Еве како путерот помага за слабеење!
Веројатно не сте знаеле како путерот помага да изгубите тежина! Овој вкусен намаз, кој нутриционистите често го избегнуваат поради високиот процент на маснотии, всушност може да ни помогне да ги изгубиме вишокот килограми.
Нутриционистката Патриша Бенан, авторка на неколку хит книги за слабеење, изјавила дека постои едно едноставно правило со кое путерот помага за слабеење.
Ако не се јаде секој ден, а го консумираме во „нормални“ количини, путерот всушност може да ни помогне да ослабеме, еве како!

This image has an empty alt attribute; its file name is puter-i-zelencuk.jpg


„Малку путер може да ви помогне да јадете поздрава храна како зеленчук. Секако, мора да бидеме внимателни со внесот бидејќи сепак е многу масна храна, но малку путер на зеленчук на скара или варен ќе не натера да јадеме повеќе зеленчук“, објасни Патриша.
„Путерот не само што на јадењата им дава прекрасен вкус и арома, туку и чувство во устата. Но, секогаш имајте го на ум фактот дека се работи за млечна маст и треба да се контролираат порциите. Путерот содржи и калциум, како и неколку супстанции кои помагаат да се намалат шансите за појава на дебелина“, рекла таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …