Парко 2047 фестивал

Иднината започнува сега!

„Парко.𝟐𝟎𝟒𝟕“ е проект на млади Битолчани, чија цел е да создадат платформа за размена на идеи, знаења и забава, на едно заедничко место, во парко. „Парко 2047“ е проект кој директно се залага за создавање на иднината, преку футуристички проекти кои поттикнуваат креативност и тимска работа.

loading...

„Парко продукција“ е нова граѓанска организација која има за цел да ја поттикне и да даде гласност на новата култура…културата на новото време која ги интересира младите, а истата да ја афирмира кај повозрасните генерации.

Нашето постоење го започнуваме со реализација на првото издание на „ПАРКО 2047 ФЕСТИВАЛ“ кое ќе го реализираме во периодот 19 – 21 Aвгуст 2022 година во градскиот парк во Битола.


Програма:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да …