Дневен хороскоп за четврток, 18.08.2022: Доколку ве мачат љубовните дилеми, размислете која е вистинската причина за вашата несигурност…

Овен
Љубов:
Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови.
Работа:
Ситуацијата што претставува едноставно деловно решение за вас може да изгледа како комплицирана процедура за некој друг.
Здравје:
Избегнувајте стресни и заморни ситуации, опуштете се.

Бик
Љубов:
Треба да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве доведе до работ на непријатна ситуација.
Работа:
Со премногу остакнување пред колегите привлекувате негативни коментари. Ја трошите скапоцената енергија на некои споредни ситуации.
Здравје:
Контролирајте ги вашите внатрешни конфликти.

loading...

Близнаци
Љубов:
Мора да имате доволно трпение за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност.
Работа:
Не дозволувајте во вас да надвладее суетата или поривот за триумф. Бидете реални.
Здравје:
Избегнувајте различни психофизички оптоварувања.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …